سایت شاد www.shad.ir


جهت مشاوره در زمینه سایت شاد www.shad.ir

سایت شاد www.shad.ir یکی از سامانه های پر استفاده طی سالیان اخیر بوده است. شبکه آموزشی دانش آموزی با نام اختصاری شاد، سامانه ای تخصصی برای فعالیت دانش آموزان و امور تحصیلی آن ها به شما می رود

در هنگام روند رو به افزایش انتشار ویروس کرونا و همه گیری این ویروس حدود دو سال تمام مقاطع آموزشی از دبستان و متوسطه تا دانشگاه از تحصیل حضوری جا ماندند. دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور در زمان این همه گیری دارای بسترهای تقریبا مناسبی برای پوشش آموزش به صورت مجازی بودند ولی در این میان کمبود سامانه تخصصی برای آموزش در مدارس احساس می شد.


www.shad.ir

مسئولین امر در وزارت آموزش و پرورش، ابتدا اقدام به آموزش دروس تحصیلی دانش آموزان از طریق رسانه ملی نمودند که این مورد با استقبال دانش آموزان و اولیا آن ها روبرو شد، پس از این مسئولین و متولیان آموزش کشور در پی ایجادی بستر و سامانه آموزشی پیشرفته و به روزتری بودند. در ادامه این روند و ایجاد نظم و انسجام بیشتر در مورد حضور منسجم دانش آموزان در کلاس درس مجازی ، اقدام به ایجاد شبکه آموزشی دانش آموزی یا سایت شاد www.shad.ir نمودند.

پس از کمرنگ تر شدن ویروس کرونا و کاهش موارد ابتلا و در نهایت حضور دوباره دانش آموران در مدارس، سایت برنامه شاد همچنان به عنوان یک بستر الکترونیک در فضای آموزشی مدارس کشور وجود دارد و مدارس مختلف هنوز هم طبق نیازمندی و شرایط خود از این بستر استفاده می نمایند. اکنون این سامانه به یکی از الزامات در امر آموزشی مدارس تبدیل شده است.


سایت شاد

 سایت شاد، سامانه راه اندازی شده توسط وزارت آموزش و پرورش برای فراهم کردن بستری مناسب در فضای مجازی است که در جهت رفع نیازهای آموزشی دانش آموزان و معلمان طراحی شده است

همه افراد فعال در زمینه آموزشی در مقاطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم از جمله دانش آموزان، مدیران مدارس و معلمان می توانند از کلیه امکانات و خدمات ارائه شده در این برنامه استفاده نمایند.

به دلیل اهمیت برنامه شاد برای دانش آموزان و مدارس در ادامه به معرفی نحوه ورود به سایت شاد و استفاده از آن خواهیم پرداخت.


ورود به سایت شاد www.shad.ir

دانش آموزان در مقاطع مختلف تحصیلی برای این که بتوانند عضو کانال کلاسی و گروه درسی مربوط به خود شوند لازم است وارد سایت شبکه آموزشی دانش آموزی یا سایت شاد شوند

برای ورود به سایت شاد لازم است در صفحه مرورگر خود عبارت shad.ir را سرچ کنید. با باز شدن صفحه جدید و ورود به این صفحه تمام اطلاعات مربوط به برنامه شاد و نسخه های جدید و به روز شده این اپلیکیشن را مشاهده خواهید کرد.

در این صفحه می توانید نسبت به ورود به نسخه وب یا دانلود نسخه اندروید اقدام نمایید.


برای ورود مستقیم به سایت شاد کلیک کنید

نحوه دانلود برنامه شاد 

222222 1 برای دانلود برنامه شاد از طریق سایت شاد www.shad.ir اقدام نمایید. سپس از سرچ عبارت و ورود به سایت با دو گزینه دانلود نسخه اندروید و ورود نسخه وب روبرو می شوید


نحوه دانلود برنامه شاد

222222 1 در صورتی که قصد دانلود برنامه شاد را دارید بر روی گزینه دانلود نسخه اندروید کلیک نمایید. لازم به  توجه است که در سامانه شبکه آموزشی دانش آموزی یا سایت شاد، تنها نسخه اندروید برنامه شاد ارائه شده است و دانش آموزان و افرادی که به نوعی با این برنامه در ارتباطند در صوت استفاده از گوشی های هوشمند آیفون نمی توانند از این نسخه بر روی گوشی خود استفاده نمایند و باید از گزینه دیگر یعنی گزینه ورود به نسخه وب اقدام کرده و این نسخه تحت وب را بر روی کامپیوتر و یا گوشی آیفون خود نصب نمایند.

222222 1 در سامانه شبکه آموزشی دانش آموزی  یا سایت شاد می توانید آخرین نسخه ارائه شده از این برنامه و در حقیقت آخرین نسخه به روز رسانی شده را دانلود و نصب فرمایید.


نحوه نصب برنامه شاد 

نصب برنامه شاد فرآیندی راحت است که نیار به زمان زیادی هم ندارد. بعد از اینکه به روش گفته شده برنامه را سایت شاد www.shad.ir دانلود کردید اکنون نوبت نصب این اپلیکیشن بر روی تلفن همراه شما است.

222222 1برای ورود به برنامه شاد بهتر است با استفاده از شماره تلفنی که در مدرسه در حال تحصیل خود ثبت کرده اید اقدام کنید زیرا تمام فرآیند احراز هویت دانش آموزان از طریق همین شماره تلفن انجام می شود.

222222 1 برای آشنایی با نحوه نصب برنامه شاد از سایت باید پس از نصب برنامه بر روی گزینه ورود به برنامه کلیک نمایید

222222 1 پس از ورود به برنامه، در فیلد مربوط به شماره تلفن همراه، شماره تلفن خود را وارد نمایید.

222222 1در این مرحله کد فعال سازی به شماره تلفن همراه شما (شماره ای که در قسمت قبل وارد کردید) ارسال می شود. کد ارسال شده را در این قسمت وارد کنید و بر روی گزینه ورود کلیک نمایید

222222 1در مرحله آخر اطلاعات درخواست شده مانند نام و نام خانوادگی را وارد نمایید. و گزینه تایید را کلیک کنید تا اطلاعات وارد شده توسط شما در برنامه شاد ثبت شود.


نسخه تحت وب برنامه شاد

همان طور که پیشتر هم اشاره شد در سایت شاد www.shad.ir دو گزینه برای استفاده از برنامه شاد وجود دارد. تمام افرادی که دارای گوشی های اندروید هستند می توانند با استفاده از گزینه دانلود نسخه اندروید برای دانلود و استفاده از امکانات این برنامه استفاده نمایند

افرادی که داری گوشی هوشمند آیفون هستند و یا تمایل دارند از نسخه برنامه شاد در کامپیوتر خود استفاده نمایند لازم است که از گزینه نسخه تحت وب اقدام نمایند

برای ورود مستقیم به صفحه نسخه وب کلیک کنید


  • برای استفاده از نسخه وب اپلیکیشن شاد پس از کلیک بر روی گزینه نسخه وب وارد صفحه دیگری می شوید.

 نسخه تحت وب شاد


  • در صفحه پیش رو، کشور ایران به صورت پیش فرض انتخاب شده است
  • شماره تلفن همراه خود را وارد نمایید
  • پس از چند ثانیه کد فعال سازی به شماره ی اعلام شده که در قسمت قبل وارد کردید ارسال می گردد. پس از وارد کردن این کد فعال سازی وارد صفحه نسخه وب شاد خواهید شد.

نحوه احراز هویت در برنامه شاد 

پس از دانلود و نصب برنامه شاد اینک زمان احزار هویت در اپلیکیشن شاد است. باید فرآیند احراز هویت در سایت شاد را انجام دهید تا کلاس شما برایتان قابل دسترسی باشد. البته هم دانش آموزان و هم معلمان باید مراحل احزار هویت در این اپلیکیشن را طی نمایند.

نحوه احراز هویت در سایت شاد www.shad.ir به این صورت است

Capture بعد از نصب برنامه بر روی گوشی تلفن همراه خود، بر روی گزینه ای با نام سرویس ها کلیک کنید. بعد از آن گزینه ورود من را کلیک نمایید. در صورتی که دانش آموز نبوده و معلم می باشید نیز باید از همین گزینه ها استفاده نمایید

Capture در مرحله بعد بر روی گزینه ی با نام افزودن کاربر کلیک کنید

Capture در مرحله بعد سه از سه نقش دانش آموز، معلم ومدیر نام برده شده است. نقش مربوط به خود را انتخاب نمایید.

Captureمراحل بعد مربوط به احراز هویت در سایت شاد، مربوط به ورود اطلاعات شخصی شما است. اطلاعات خواسته شده از قبیل کد ملی، تاریخ تولد خود را طبق ترتیب ارائه شده وارد نمایید


نسخه جدید شاد

اپلیکیشن شاد ارائه شده در سایت شاد www.shad.ir بعد از طی مدت زمانی توسط وزارت آموزش و پرورش به روز رسانی و نسخه جدیدی از آن منتشر می شود. در نسخه های جدید ارائه شده امکانات بیشتری برای دانش آموزان و معلمین در نظر گرفته شده است که استفاده از این برنامه را  کاربردی تر و راحت تر می نماید . در نسخه های جدیدتر امکانات بیشتری گنجانده شده است.

برای دسترسی به نسخه های جدید و به روز رسانی شده شاد می توانید از سایت www.shad.ir استفاده نموده و جدیدترین نسخه مربوط به این اپلیکیشن را دریافت کنید.%D8%B4 در مقاله بالا در مورد برنامه شاد و نحوه دانلود و نصب گزینه های مختلف آن توضیح دادیم. در صورتی که نیاز به راهنمایی بیشتری در این زمبنه دارید می توانید با شماره اعلام شده و یا به روش های پیشنهادی زیر اقدام کنید.


unnamed 2

تماس از تلفن ثابت بدون کد 9099071613


به این مطلب امتیاز بدهید.
جهت مشاوره در زمینه سایت شاد www.shad.ir ؛
از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره صدای مشاور تماس حاصل فرمایید.
9099071613 تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت جهت خریداری بسته های تماس کلیک کنید.

پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی : 1538
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اینستاگرام صدای مشاور تلگرام صدای مشاور