جدول رشته های مجاز و مناطق ممنوعه برای انتخاب رشته اتباع غیر ایرانی 1400


جهت مشاوره در زمینه جدول رشته های مجاز و مناطق ممنوعه برای انتخاب رشته اتباع غیر ایرانی 1400

رشته های مجاز و مناطق ممنوعه برای انتخاب رشته اتباع غیر ایرانی

جدول رشته های مجاز و مناطق ممنوعه برای انتخاب رشته اتباع غیر ایرانی 1400


اتباع غیر ایرانی برای شرکت در کنکور سراسری شرایط خاص دارند.  این گروه از افراد اجازه انتخاب تمامی رشته ها را ندارند. از همین رو در این مقاله میخواهیم در رابطه با رشته هایی که اتباع غیر ایرانی میتوانند انتخاب کنند توضیح دهیم.

شرایط اتباع برای شرکت در کنکور 1400 – 1401

اتباع غیرایرانی علاوه بر شرایط عمومی و اختصاصی مربوط به کنکور 1400 باید شرایط زیر را نیز داشته باشند.

unnamed

1) داوطلب باید دارای اقامت قانونی در کشور جمهوری اسلامی ایران را داشته باشد.

unnamed2) حداکثر مدت تحصیل مجاز در مقاطع کارشناسی پيوسته برای آن دسته از متقاضیان تحصیل که در چهارچوب ضوابط و مقررات سازمان سنجش آموزش کشور در دوره های دانشگاه پيام نور پذیرفته شده اند، 5 سال و در صورت افزايش سنوات، تمديد نيمسال تحصيلي به مدت دو نيمسال طبق تصميم گيري كميسيون موارد خاص دانشگاه پيام نور خواهد بود.

unnamed3) متقاضیان تحصیل غیر ایرانی، مجاز به انتخاب رشته در مناطق غیر مجاز تردد و اسکان اتباع غیر ایرانی مندرج در پايگاه اينترنتي سازمان سنجش آموزش کشور نمیباشند و در صورت قبولی در کد رشته مناطق غیرمجاز، قبولی و پذیرش آنان در آزمون ورودی همان سال كان لم یکن تلقی می گردد و دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی از پذیرش این دسته از متقاضیان معذور خواهند بود.

unnamed4) متقاضيان تحصيل غيرايراني پذيرفته شده در مناطق غيرمجاز، ميتوانند بر اساس كسب حدنصاب نمره علمي، در اولين كد رشته تحصيلي منطقه مجاز، طبق كارنامه قبولي و كاربرگ انتخاب رشته هاي تحصيلي آزمون سراسري، ادامه تحصيل دهند. دانشگاههاي محل پذيرش اوليه كه جزء مناطق غيرمجاز محسوب ميشوند، ملزم به ارجاع پذيرفته شده غيرايراني طي مكاتبه مستقيم به سازمان سنجش آموزش كشور مي باشند.

unnamed5) متقاضيان تحصيل در هر يك از رشته هاي تحصيلي بايد واجد شرايط مقررات و ضوابط پذيرش بوده و محل تحصيل خود را با توجه به ضوابط مربوط انتخاب نمايند، در غير اين صورت قبولي آنان لغو گرديده و از ثبت نام و ادامه تحصيل آنان ممانعت به عمل ميآيد.

unnamed6) در صورت مغایرت شرایط پذیرش و ثبت نام متقاضیان تحصیل با مقررات و ضوابط شیوه نامه در هر مرحله از ثبت نام و تحصیل با تأیید و تشخیص اداره کل امور دانشجويان غير ايراني، از ادامه پذیرش و تحصیل متقاضی جلوگيري به عمل مي آيد.

unnamed7) پذیرش متقاضیان تحصیل در رشته هايي كه منجر به ايجاد تعهداتي براي جمهوري اسلامي ايران شود (از جمله تعهدات استخدامي) و رشته هاي خاص و غیرمجاز مندرج در پايگاه اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور، ممنوع است.

unnamed8) جمهوري اسلامي ايران هيچگونه تعهدي در خصوص صدور مجوز اقامت براي خانواده متقاضیان تحصیل به استثناء همسر و فرزندان دانشجويان ندارد.

unnamed9) متقاضیان تحصیل همانند پذي‌‌رفته شدگان ايراني تابع ضوابط و مقررات آموزشي و دانشجويي مؤسسه آموزش عالي محل قبولي خود خواهند بود.

unnamed10) كليه متقاضیان تحصیل پذیرفته شده آزمون سراسري دورههاي روزانه (در كليه رشتهها و مقاطع تحصيلي غيرپزشكي) موظف به پرداخت شهريه تحصيلي طبق مصوبات هيئت امناي دانشگاه هاي تحت پوشش وزارت علوم، تحقيقات و فناوري حداكثر تا 80 درصد شهريه دوره هاي نوبت دوم و در گروه پزشكي بر اساس مصوبات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي می باشند.

unnamed11) پذيرش اتباع غيرايراني ورودي آزمونهاي سراسري، دورههاي بدون آزمون (پذيرش صرفا بر اساس سوابق تحصيلي) ، پيام نور در مقاطع تحصيلي كارداني، كارشناسي و دكتراي حرفهاي ملزم به دارا بودن مدرك ديپلم از مدارس جمهوري اسالمي ايران و نيز مدارس بين المللي در داخل ايران است.

و…


رشته های ممنوعه برای اتباع غیر ایرانی


اتباع غیر ایرانی که قصد شرکت در کنکور 1400 و ادامه تحصیل در ایران را دارند ، نمیتوانند برخی رشته ها را انتخاب کنند . اما این رشته ها کدام هستند ؟

این رشته ها به شرح زیر است :

فيزيك اتمي، فيزيك هسته اي، فيزيك مولكولي (پلاسما)، فيزيك ذرات بنيادي، مهندسي پلاسما، مهندسي ايمني (گرايش بازرسي فني و حفاظت هواپيما)، مهندسي تعمير و نگهداري (هلي كوپتر و هواپيما)، مهندسي هوا فضا، مهندسي هوانوردي (خلباني، ناوبري هواپيما، تعمير و نگهداري هواپيما، خلباني هلي كوپتر و مراقبت پرواز)، علوم نظامي، الكترونيك هواپيمايي، تعمير و نگهداري هواپيما، مخابرات هواپيما، مراقبت پرواز، فناوري گرايش مخابرات امن، IT اطلاعات ( مهندسي فناوري ماهواره و مهندسي كامپيوتر (گرايش رايانش امن) ممنوع م يباشد. )unnamed 1

چگونگی چینش رشته محل ها در انتخاب رشته کنکور سراسری

مناطق ممنوعه برای انتخاب رشته اتباع غیر ایرانی


همانطور که در بالا گفته شد تمامی اتباع غیر ایرانی که قصد شرکت در کنکور سراسری را دارند باید علاوه بر دارا بودن شرایط عمومی و اختصاصی در کنکور باید شرایط اختصاصی اتباع غیر ایرانی را نیز دارا باشند . موضوع مهمی که این قسم از داوطلبین کنکور باید در نظر داشته باشند این است که در زمان انتخاب رشته باید محل تحصیل خود را به تحت شرایط و ضوابط خاصی انتخاب نمایند. برای انتخاب محل تحصیل اتباع غیر ایرانی در رشته ها و مناطق ممنوعه اعلام شده ممنوع می باشد و در صورتی که این کد رشته ها در مناطق ممنوعه استفاده شود قبولی این داوطلبین کان لم یکن تلقی می شود و امکان بررسي جهت رشته هاي مناطق مجاز به هيچ عنوان مقدور نمي باشد و از ثبت نام آنان ممانعت بعمل مي آيد. جدول مناطق ممنوعه تحصیل و تردد برای اتباع غیر ایرانی به شرح ذیل می باشد :

1542453764
به این مطلب امتیاز بدهید.
جهت مشاوره در زمینه جدول رشته های مجاز و مناطق ممنوعه برای انتخاب رشته اتباع غیر ایرانی 1400 ؛
از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره صدای مشاور تماس حاصل فرمایید.
9099071613 تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت جهت خریداری بسته های تماس کلیک کنید.

پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی : 1552
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اینستاگرام صدای مشاور تلگرام صدای مشاور