معرفی به استاد دانشگاه آزاد

معرفی به استاد دانشگاه آزاد شرایط می باشد که که شما بدون نیاز در حضور در کلاس و با گرفتن جزوه از استاد میتوانید در مدت زمانی کمتر از یک ترم کامل آن درس را پاس کرده با این توضیح فکر نکنم ابهامی در مورد اینکه معرفی استاد چیست وجود داشته باشد و میتوانید به راحتی این عنوان را بفهمید.

شرایط گرفتن معرفی به استاد دانشگاه آزاد

برای گرفتن معرفی به استاد و انتخاب واحد خارج از چارچوب ترم اول و دوم و عدم نیاز به رفتن سر کلاس های تحصیلی ،دانشگاه آزاد قوانین و ضوابطی را تعریف کرده است که این قوانین منجربه ویژگی هایی میشود که دانشجو باید ویژگی های تعریف شده را داشته باشد تا بتواند از قانون معرفی به استاد دانشگاه آزاد استفاده بنماید، در صورت نداشتن شرایط معرفی به استاد هرچند هم که معدل شما بالا بوده و جز شاگردین ممتاز دانشگاه آزاد باشید نمیتوانید معرفی به استاد دانشگاه آزاد استفاده کنید در واقع اصل نص قانون است . شرایط عبارت اندز

بحث دروس عملی بیشتر برای رشته های فنی مهندسی و تربیت بدنی می باشید رشته هایی مانند حقوق، روانشاسی، جامعه شناسی،علوم سیاس و…. که کاملا نظری هستند نیازی به مطالعه گزینه 3 و 4 ندارند.

  1. شما باید تمام درس های داخل چارت که الزام به پاس کردن آنها برای شما تعریف شده است را کاملا پاس کرده باشید و فقط 8 واحد یا کمتر مانده باشد بدیهی است در صورتی که حتی تنها یک واحد بیشتر یعنی 9 واحد داشته باشید شما نمیتواند از معرفی به استاد دانشگاه آزاد استفاده کند.
  2. دانشجویان فقط میتوانند دو بار معرفی به استاد بگیرند.
  3. در صورتی که شما در درسی که به عنوان معرفی به استاد انتخاب کرده اید نمره قبولی را کسب نکنید میتوانید در همان نیم سال به دانشجویانی که اون درس را به صورت عادی انتاخب رشته کرده اند امتحان دهید و یا میتوانید دوباره مجوز معرفی به استاد را اخذ کنید .
  4. در صورتی که شما دو بار در درسی که ارسی گرفتید نمره زیر ده بیاورید بار سوم باید آن درس را به صورت یک ترم عادی یعنی حدودا 5 الی 6 ماه و با جضور در کلاس بگذارنید.
  5. دروسی که عملی هستند را نمیتوانید معرفی به استاد بگیرید، حال سوالی چیش می اید که چرا؟ به علت اینه در روند معرفی به استاد در دانشگاه ازاد اسلامی نیازی به حضور در کلاس نیست و در دروس عملی نیازمند حضور کامل برای فهم و یادگیریمی باشیم.
  6. در مورد دروس عمی و نظری زمانی میتوانید معرفی به استاد بگیرید که آن درس را قبلا در انتخاب واحد، انتخاب کرده باشید در کلاس های عملی درس مذکور شرکت کرده باشید ولی به هر دلیلی مانند نرفتن سر جلسه یا افتادن آن درس را پاس نکردید که با تایید استاد مربوطه میتوانید معرفی به استاد بگیرید.

نحوه گرفتن معرفی به استاد

ابتدا به کارشناس آموزش خود مراجعه کنید فرم درخواست معرفی به استاد دانشگاه آزاد را پر کرده و امضا کنید به کارشناس آموزش رشته خود تحویل دهید، دو هفته زمان دارید تا امضا های داخل فرم معرفی به استاد دانشگاه آزاد را بگیرید که شامل: امضا مدیر گروه ، امضا امور مالی، امضای استاد و امضا آموزش می باشد، فرم اصلی به به کارشناس آوزش رشته مربطو خود بدهید و دو عدد تصویر از فرم تهیه نمایید و یکی ره به استاد و یکی دیگر به در زمان امتحانات به اداره امتحانات تحویل دهید.

قابل به ذکر است تمامیه دانشجویان اعم از کسانی که ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد یا آنها که با استفاده از ازمون در این دانشگاه پذیرش گرفتند میتوانند از معرفی به استاد دانشگاه آزاد استفاده کنند

چه زمانی نمیتوانیم معرفی به استاد بگیریم؟

زامانی که شما نمره بعضی از دروس شما هنوز نیامده است نمیتوانید معرفی به استاد دانشگا ه آزاد بگیرید.

دانشجویان کارشناسی و ارشد و دکتری معرفی به استاد ندارد پس درن نتیجه حتی اگر یک واحد هم داشته باشند باید به صورت ترم عادی و با حضور در کلاس های در آنرا پاس کنند.

در صورتی که بیشتر از 8 واحد درس داشته باشید.

در صورتی که حتی یک واحد درس عملی داشته باشید.

اگر ترم اخر باشید و تعداد دروس معارف شما بیشتر از سه عدد باقی مانده باشد . نمی توانید چرا که شما طبق قانون باید هر ترم یک درس معارف پاس کنید ولی در ترم اخر به سه درس افزایش یافته است.

سئوالات متداول

تاریخ فراغت از تحصیل در معرفی به استاد کی می باشد؟

آخرین امتحان شما تاریخ فراغت از تحصیل شما در این روند می باشد.

زمانی امتحانات معرفی به استاد کی می باشد ؟

تاریخ امتحان برای ترم اول آبان،آذری و در صورت عدم قبولی دی و برای ترم دوم اسفند،فرودین و اردیبهشت و در صورت عدم قبولی خرداد همزمان با امتحانات ترم دوم و برای تابستان این تاریخ مانند الگوی قبلی یعنی در مرداد و در صورتی که شما در مرداد قبول نشوید یا به در خواست خود در شهریور می باشد.

زمان گرفتن معرفی به استاد دانشگاه آزاد کی می باشد؟

همزمان با شروع انتخاب واحد پی گیر این مسئله باشید .

شما میتوانید برای تمام این مراحل با استناد به قانون و همچنین آگاهی از استثناعات با تماس از مشاورین ما از نحوه گرفتن معرفی به استاد دانشگاه آزاد با خبر شوید.

5/5 - (1 امتیاز)
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی : 1549
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اینستاگرام صدای مشاور تلگرام صدای مشاور