تغییرات سهمیه ها در کنکور سراسری 1400


جهت مشاوره در زمینه تغییرات سهمیه ها در کنکور سراسری 1400

تغییرات سهمیه ها در کنکور سراسری 1400تغییرات سهمیه ها در کنکور سراسری 1400در این مقاله قصد داریم سهمیه داوطلبین بهیار در کنکور 1400 – دفترچه بهیاری در کنکور 1400 را به طور کامل برای شما عزیزان توضیح دهیم .


تغییرات سهمیه ها در کنکور سراسری 1400

در کنکور 1400 تغییراتی در سهمیه صورت گرفت که به شرح زیر است که در دفترچه آمده است :


تغییرات سهمیه ها در کنکور سراسری 1400


سهمیه بهیار در کنکور 1400 

اختصاص حداکثر ۵ % از ظرفیت هریک از رشته‌محل‌های پرستاری به بهیاران واجد شرایط، دارای حداقل سه سال سابقه کار مورد تأیید وزارت بهداشت،طبق گفته سید رضا عاملی دبیر شورلی انقلاب فرهنگی ، سهمیه بهیاران تصویب رسید .

طبق نتیجه گیری ها ، به مدت ۵ سال حداکثر ۵ درصد از ظرفیت هر یک از رشته محل های پرستاری به بهیاران واجد شرایط و دارای خداقل ۳ سال سابقه کار مورد تاییدیه وزارت بهداشت تعلق میگیرد .

هم چنین قابل ذکر است که طبق مصوبه سهمیه بهیاران ، حد نصاب نمره لازم برای پذیرش داوطلبان در هریک از کد رشته زیر شاخه پرستاری نیازمند کسب حداقل ۷۰ درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در پذیرش آزاد ان کد رشته است.

تبصره 1 :دستورالعمل اجرایی لازم توسط شورای سنجش و پذیرش دانشجو به تصویب خواهد رسید.

تبصره 2 :  در صورت وقوع تغییرات اساسی مرتبط قبل از اتمام ۵ سال، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موظف است پیشنهادات لازم را به منظور بررسی و بازنگری در مصوبه به ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور گزارش کنید.


سهمیه های کنکور 1400 حذف شد ؟

golden bell 1262 6415

سهمیه های کنکور حذف نمی شوند/تصویب سهمیه ۵ درصدی بهیاران

 کبگانیان، قائم مقام ستاد علم و فناوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگ: با بیان اینکه سهمیه‌های کنونی موجود در کنکور خیلی متنوع، متعدد و زیاد هستند، قرار

است این سهمیه‌ها ساماندهی شوند، اما این سهمیه‌ها به کلی حذف نمی‌شوند، زیرا وجود سهمیه‌های حداقلی در کنکور لازم است.

قائم مقام ستاد علم و فناوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگ درباره دلیل مصوب شدن سهمیه پنج درصدی برای بهیاران در پذیرش کنکور، گفت: در موضوع تصویب

سهمیه برای بهیاران در دوران شیوع ویروس کرونا اعتقاد بر این بود که با توجه به شرایط اضطراری موجود قرار دادن سهمیه ۵ درصدی، لازم است.

برای اینکه بهیاران را تشویق کنیم این سهمیه را در نظر گرفتیم و تصویب این سهمیه منافاتی با اصل ساماندهی سهمیه‌های کنکور ندارد. ساماندهی

سهمیه‌ها را دردستور کار داریم و منتظر هستیم که شوراهای اسلامی شدن دانشگاه‌ها نتیجه بررسی این مصوبه را اعلام کنند.در این مقاله قصد داریم – آشنایی با تمام سهمیه ها در کنکور ۱۴۰۰ را به طور کامل برای شما عزیزان توضیح دهیم .سهمیه بهزیستی در کنکور 1400single curled card with printed question mark 124595 86 سوالی که در این مقطع پیش می آید این است که آیا سهمیه نوه شهید در کنکور 99 وجود دارد؟؟
سهمیه هایی که برای ایثارگران و شهدا در کنکور سراسری موثر است به شرح زیر است: 25 درصدی ایثارگران به :

  • همسر و فرزندان شهدا و مفقودالاثر
  • آزادگان و همسر و فرزندان آنان
  • جانبازان 25 درصد و بالاتر و همسر و فرزندان آنان


 5 درصدی ایثارگران به :  • جانبازان زیر 25 درصد و همسر و فرزندان آن
  • همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه

سهمیه رزمندگان به رزمندگان بسیجی ، جهادگران جهاد كشاورزی و رزمندگان ستاد كل نیروهای مسلح که حداقل شش ماه سابقه حضور در جبهه های دفاع مقدس از سال 1359 تا 1368 را داشته باشند .
.

معلولان :سهمیه ها سالهاست که در کنکور سراسری وجود دارند و با هدف برقراری عدالت بین داوطلبان است.اما یکی از سهمیه های مهم کنکور که در رابطه با سوالاتی پرسیده میشود سهمیه معلولان است.باید به شما عزیزان بگوییم که سهمیه بهزیستی یکی از سهمیه های کنکور 1400 است. افرادی که دچار معلولیت می باشند، با توجه به تایید بهزیستی و طی مراحل درخواست و تایید ، از سهمیه بهزیستی در کنکور استفاده نمایند.داوطلبان عزیز توجه داشته باشید که در زمان ثبت نام نوع سهمیه خود را انتخاب کنید در غیر این صورت عضو سهمیه مناطق خواهید شد و سهمیه مورد نظر شما برایتان اعمال نخواهد شد.اما این سهمیه به چه صورت لحاظ میشود ؟میزان تاثیر سهمیه بهزیستی :


تمامی داوطلبان معلول نابینا، ناشنوا، نیمه‌بینا،‌ نیمه شنوا و معلولین جسمی حرکتی، جزو سهمیه منطقه 3 محسوب می‌شوند. از همین رو میزان تاثیر این سهمیه ها مانند سهمیه منطقه 3 در کنکور است .


سهمیه مناطق باعث می شود که داوطلبان به جای این که با کل داوطلبان کنکور سراسری ۹۹ به رقابت بپردازند نسبت به داوطلبان دیگر در همان سهمیه مورد مقایسه قرار بگیرند .یعنی :


داوطلب سهمیه منطقه 1 با سایر داوطلبان منطقه یک نه با کل داوطلبان .
داوطلب سهمیه منطقه 2 با سایر داوطلبان منطقه دو نه با کل داوطلبان .
داوطلب سهمیه منطقه 3 با سایر داوطلبان منطقه سه مقایسه می شوند نه با کل داوطلبان .به ترتیب هرچقدر از شهر ها و مناطق تحت پوشش سهمیه منطقه 1 به شهر ها و مناطق تحت پوشش سهمیه منطقه 3 حرکت می کنیم دسترسی به امکانات آموزشی کمتر می شود .برای اطلاع از سهمیه مناطق برروی لینک مد نظر کلیک کنید .سهمیه منطقه 1 کنکور سراسری

سهمیه منطقه 2 کنکور سراسری

سهمیه منطقه 3 کنکور سراسری


شرایط دریافت سهمیه مناطق سیل زده :

در صورتی این سهمیه تعلق میگیرد که بلايای طبيعی موجب خسارت هاى جانی و مالی شود به طورى كه بروز اين خسارت ها موجب ایجاد وقفه و خلل در تحصيل دانش آموزان شده باشد .

ميزان تعهد خدمت پذيرفته شــدگان با استفاده از اين سهميه ، دو برابر مدت تحصيل است كه در زمان ثبت نام بايد تعهد خود را به استانداری مربوطه اعلام و يک نسخه از آن در پرونده دانشجو درج شود .

افرادی  كه شرايط استفاده از اين سهمیه را دارند و در صورت زمان وقوع بلايای طبيعی ، آسيب جانــی و مالی ديده اند ، بايد قبل از انتخاب رشــته گواهی مربوط را از فرمانداری محل رخداد حادثه دريافت و در زمان انتخاب رشته ، گزينه مربوط به استفاده از اين سهميه را انتخاب نمايند .

بایستی این مشمولین در زمان قبولی گواهی دريافتی فوق را به دانشــگاه محل قبولی تحويل نمايند و اگر فاقد گواهی مورد تائيد فرمانداری باشند ، قبولی آن ها لغو می شود و اجازه شركت در آزمون سال بعد را نخواهند داشت .

Capture1 5 قابل ذکر است که حدنصاب قبولی در این کد رشته محل ها کسب 80 درصد گزينش آزاد و در رشته هاى پزشكى، داروسازى و دندانپزشكى كسب حدنصاب 85 درصد گزينش آزاد خواهد بود .

Capture1 5   قابل ذکر است که  هرگونه تغيير رشته يا انتقال برای پذيرفته شدگان با استفاده از اين سهميه ممنوع است .

جدول مشمول سهمیه مناطق درگیر بلایای طبیعی :

Capture 19

به این مطلب امتیاز بدهید.
جهت مشاوره در زمینه تغییرات سهمیه ها در کنکور سراسری 1400 ؛
از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره صدای مشاور تماس حاصل فرمایید.
9099071613 تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت جهت خریداری بسته های تماس کلیک کنید.

پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی : 1549
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اینستاگرام صدای مشاور تلگرام صدای مشاور