انتخاب رشته برگزیدگان جشنواره خوارزمی 99 در کنکور سراسری


جهت مشاوره در زمینه انتخاب رشته برگزیدگان جشنواره خوارزمی 99 در کنکور سراسری

Capture 22انتخاب رشته برگزیدگان جشنواره خوارزمی 99 در کنکور سراسریدر این مقاله قصد داریم شرایط ثبت نام جشنواره خوارزمیرا به طور کامل برای شما عزیزان توضیح دهیم .
انتخاب رشته برگزیدگان جشنواره خوارزمی 99 در کنکور سراسری
انتخاب رشته برگزیدگان جشنواره جوان خوارزمی سال ۹۹ در کنکور سراسری سال ۹۹ آغاز شد.
انتخاب رشته برگزیدگان جشنواره جوان خوارزمی سال ۹۹ در کنکور سراسری از ریق سازمان سنجش اعلام و آغاز گردید.
طبق اعلامیه سازمان سنجش ، برای جلوگیری از شوع گسترده ویروس کرونا و حفظ سلامتی افراد و خانواده هایشان ،برای ارائه خدمات امکان پاسخ گویی حضوری وجود ندارد و بررسی به در خواست ها و هم چنین پاسخ گویی به آنها به صورت اینترنتی صورت میپذیرد .
داوطلبان کنکور عضو برگزیدگان جشنداره خوارزمی ،با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانیsanjesh.org با کلیک برروی لینک ” انتخلب رشته کنکور سراسری ۹۹ ویژه برگزیدگان جشنواره خوارزمی ” و وارد کردن اطلاعات خواسته شده از قبیل ؛ ” شماره پرونده ، شماره داوطلبی ، کد ملی ” برای ثبت نام خود اقدام کنند .
برگزیدگان جشنواره خوارزمی ، پس از شرکت ور ‌نککر سراسری و کسب نمره ۹۰ درصد نمره علمی آخرین نفر رشته مورد نظر وارد دانشگاه شوند .
شرایط عمومی جشنواره خوارزمی 99 – 1400 جوانراهنمای ثبت نام جشنواره خوارزمی :


پایگاه اطلاع رسانی جشنواره www.khwarizmi.ir

پايگاه اطلاع رساني جشنواره جوان خوارزمي http://www.irost.org/young

قسمت سامانه‌ جامع جشنواره‌هاي خوارزمي
راهنمای ثبت نام جشنواره خوارزمی :


متقاضي مي‌تواند با استفاده از شناسه کاربری و کلمه عبور، در قسمت سامانه هاي جشنواره‌هاي خوارزمي، وارد صفحه کاربری خود شده، و امكان ثبت طرح جديد وجود خواهد داشت.
راهنمای ثبت نام جشنواره خوارزمی :طرح‌هاي ارايه شده مي بايست تكميل شده باشند و نظريه‌ها و ايده‌ها مورد ارزيابي قرار نمي‌گيرند.
طرح‌ ارايه شده در زمينه‌ي فنی و مهندسی بايد دارای نمونه ساخته شده و تاييديه از مراجع ذيصلاح باشند.راهنمای ثبت نام جشنواره خوارزمی :تمام طرح‌‌ها مي‌بايست مشمول يكي از تعاريف و مفاهيم طرح ‌های بنيادی، كاربردی، توسعه‌ای، اختراع و نوآوری باشند.
به دلیل تفکیک سنی شرکت‌کنندگان در جشنواره‌های جوان و بین‌الملل خوارزمی، حداکثر سن مجری طرح متقاضي شركت در جشنواره جوان خوارزمی سی و پنج سال تمام تعیین گردیده است. ملاک زمانی تعیین سن، از اول فروردين ماه سال 1364 تا مهرماه 1381 مي‌باشد.
راهنمای ثبت نام جشنواره خوارزمی :

به همکاران و یا اساتید راهنما / مشاور مجری طرح که دارای شرط سنی نمی‌باشند، تسهیلات مربوط به برگزیدگان تعلق نمي‌گيرد و تنها در خبرنامه جشنواره از ایشان با ذکر نام تقدیر خواهد شد.دانش آموزان مي‌بايست از طريق دبيرخانه جشنواره جوان خوارزمي در وزارت آموزش و پرورش اقدام به ثبت نام نمايند.نکات مهمی که در رابطه با جشنواره خوارزمی باید بدانید :1- در صورت ارسال نمونه ساخته شده طرح از طريق پست، نوشتن نام و نام خانوادگي و عنوان طرح بر روی بسته‌ي پستی به صورت واضح و خوانا ضروری است.


3- در صورت نياز و تشخيص كارشناسان گروه تخصصی به بازديد از طرح، مجري شرايط لازم براي اين منظور را فراهم آورد، در غير اين‌صورت طرح ارايه شده مورد بررسي‌هاي بعدي قرار نخواهد گرفت‌.


4- در تكميل اطلاعات سامانه تعيين درصد مشاركت مجری/ مالك/ نماينده و همكاران الزامي است. پس از پايان زمان فراخوان، تغيير اسامی همکاران و درصد همکاری آنان به هيچ وجه امكان‌پذير نيست. مجموع درصدها برابر با 100 باشد.


5- ثبت نام الكترونيكي از طريق نشاني شركت‌كنندگان براي دريافت مدارك ارسالي طرح خود حداكثر تا سه ماه پس از برگزاري مراسم جشنواره به دبيرخانه جشنواره مراجعه كنند. بديهي است پس از اتمام مهلت تعيين شده، دبيرخانه هيچ‌گونه مسئوليتي را براي بازگرداندن مدارك ارسالي به‌عهده نخواهد گرفت.


6- هزینه ثبت نام به منظور پوشش دهی بخشی از هزینه های علمی و اجرایی جشنواره بوده و صرف نظر از نتیجه بررسی و کارشناسی طرح، تحت هيچ شرايطي بازگرداننده نخواهد شد.


مفاهیم واژه‌ ها مرتبط با طراح

1- طرح‌هاي دانش‌پژوهان: به طرح‌هايي گفته مي‌شود كه برگرفته از پايان‌نامه تحصيلي ارايه دهنده طرح و يا هر طرحي كه در زمان تحصيل توسط دانشجو انجام شده است. شامل دوره‌هاي كارداني، كارشناسي، كارشناسي ارشد و دكتري است.

2- طرح‌هاي فناوران: طرح‌هايي كه توسط مجري در صنايع و يا شركت‌ها و … انجام شده است.

3- سازمان همكار: واحدي حقوقي است كه با تامين تمام يا بخشي از امكانات اجرايي طرح با مجري همكاري دارد.

4- مجری: شخص حقيقي يا حقوقي است كه طري قراردادي مشخص، هدايت و راهبري اجراي طرح را به‌عهده دارد.

5- نماينده‌: فردي است حقيقي كه از طرف موسسه يا نهادي به دبيرخانه جشنواره جوان خوارزمي معرفي مي شود، اين فرد مجري اصلي طرح در مؤسسه خود است. نماينده تا پايان برگزاري مراسم جشنواره مسئول برقراري ارتباط با دبيرخانه است.

6- همكاران اصلي‌: فرد يا افرادي هستند كه به‌طور مستقيم در اجراي طرح با مجري همكاري دارند.

7- سفارش‌دهنده‌: شركت، سازمان و يا نهادی است كه براساس سفارش خود به مجري اقدام به پژوهش و اجراي طرح مي‌كند.

8- مالكيت طرح‌:

1-8- به‌عنوان يك شخصيت حقيقي است كه مجري طرح است و هزينه‌ها و امكانات اجرايي طرح را تامين مي‌كند.
2-8- شخصيت حقوقي شركت، مؤسسه و يا هر نهادي است كه هزينه‌ها و امكانات اجرايي طرح را تامين مي‌كند.
3-8- مشترك، شخصيت حقيقي و حقوقي است و قرارداد في‌مابين، تعيين‌كننده‌ي امتيازات هريك از آن‌ها است.


مفاهیم واژه‌ها مرتبط با طرح

1- پژوهش‌هاي بنيادي (Fundamental Research):

عبارت است از پژوهش‌هاي طراحي شده براي ايجاد درك نويني از اصول و فرايندهاي اساسي و اصلي. پژوهش‌‌هاي بنيادي كه داراي مقالات چاپ شده در نشريات معتبر علمي داخلي و خارجي باشد از امتياز بالاتری برخوردار خواهد بود.


2- پژوهش‌هاي كاربردي (Applied Research)‌:

كه براي ايجاد فناوري جديد طراحي مي‌شوند. پژوهش كاربردي بايد داراي سفارش بوده و نتايج آن قابل اجرا باشد. همچنين از مراجع صلاحيت‌دار نيز داراي تاييديه باشد.


3- طرح‌هاي توسعه‌اي (Developed Research)‌:

پژوهش‌هايي هستند كه منجر به تكميل يا گسترش فرايند يا محصول صنعتي شده و يا به توليد انبوه رسيده باشند. در اين پژوهش‌ها، فعاليت‌ها و تحقيقات قبلي با افزايش كارآيي يا فرآيند توليد بهينه ارتقا داده مي‌شود.
4- اختراع (Invention): نتيجه‌ي فکر فرد يا افرادي است که براي اولين بار فرآيند يا فرآورده‌اي خاص را ارائه مي‌کنند كه مشکلي را از علم و فناوري را برطرف مي‌سازد.


5- نوآوری (Innovation):

عبارت است هرگونه طرح مبتني بر علم و فناوري است که به صورت محصول، فرايند و يا خدمت براي اولين بار به‌دست مصرف کننده برسد.


6- مرحله پژوهشی:

مرحله‌اي است كه پژوهش‌ انجام شده به پايان رسيده است و نتايج حاصل در منابع معتبر داخلي و خارجي منتشر و یا به صورت اختراع ثبت شده باشد.


7- مرحله نيمه صنعتی‌:

مرحله‌اي است كه پس از پايان مرحله نمونه‌سازي انجام شده باشد و نتايج حاصل از نمونه‌سازي براي ساخت تعداد محدودي از محصول به منظور كسب اطلاعات لازم براي توليد انبوه به كار گرفته شود.


9- مرحله توليد انبوه‌:

در اين مرحله محصول به‌صورت انبوه و با کاربرد گسترده توليد مي‌شود.


به این مطلب امتیاز بدهید.
جهت مشاوره در زمینه انتخاب رشته برگزیدگان جشنواره خوارزمی 99 در کنکور سراسری ؛
از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره صدای مشاور تماس حاصل فرمایید.
9099071613 تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت جهت خریداری بسته های تماس کلیک کنید.

پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی : 1549
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اینستاگرام صدای مشاور تلگرام صدای مشاور