آیا دانشجویان روزانه میتوانند کنکور دهند ؟


جهت مشاوره در زمینه آیا دانشجویان روزانه میتوانند کنکور دهند ؟

آیا دانشجویان روزانه میتوانند کنکور دهند ؟


آیا دانشجویان روزانه میتوانند کنکور دهند ؟برخی از دانشجویان ( روزانه) سوالاتی  در رابطه با شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه دارند که هدف ما در این مقاله توضیح کامل این شرایط است.

آیا دانشجویان روزانه میتوانند کنکور دهند ؟
آن دسته از متقاضیانی که مایل به شرکت دوباره در کنکورسراسری می باشند، چنانچه واجد شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه باشند، می توانند بدون نیاز به پرداخت شهریه دانشگاه های شبانه ، در رشته پزشکی پیراپزشکی ادامه تحصیل دهند. خوشبختانه با موافقتی که در سال های اخیر در رابطه با امکان ادامه تحصیل مجدد داوطلبان در دانشگاه های روزانه ایجادشده است، ادامه تحصیل را به صورت رایگان محقق نموده است.شرکت در هر ازمونی نیازمند یک سری شرایط و ضوابط است که ازمون کنکور سراسری هم دارای یک سری شرایط به خصوص است.

در کنکور سراسری عده ای از افردا نیز هستن که در گذشته در دانشگاه های روزانه فارق التحصیل شده اند و قصد ادامعه تحصیل مجدد در دانشگاه های روزانه را دارند ، که طبق اعلامیه سازمان سنجش ، این دسته از افراد برای شرکت مجدد در کنکور سراسری بدون نیاز به پرداخت هزینه شهریه دانشگاه شبانه در رشته “پزشکی و پیرا پزشکی ” میتوانند برای تحصیل در دانشگاه های روزانه اقدام کنند.
شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانهاین شرایط دارای دو حالت میباشد که در ادامه انرا توضیح خواهیم داد:حالت اول : اگر در کنکور یک سال مشخص مثلا 98 شرکت کنید و در یک رشته دانشگاه روزانه قبول شوید به هیچ عنوان حق شرکت در

کنکور سال بعد را نخواهید داشت.
حالت دوم : اگر شما در د انشگاهی دانشجوی ترم 1 یا 2 ان جا باشید و به قصد ترک ان دانمشگاه یا رشته خود  را دارید بایستی تا 30 بهمن همون سال انصراف دهید یا درخواست انصراف خود را به دانشگاه اعلام کرده باشید.

شرایط مجدد شرکت در کنکور کارشناسی ارشد  برای دانشجویان روزانه:
شرایط کنکور مجدد برای این دسته از افراد به این شکل است که این افراد پس از ورود به دانشگاه تا 1 سال از دادن کنکور سراسری محروم هستن و بعد از طی 1 سال میتوانند در کنکور سراسری شرکت کنند .
هم چنین به این نکته توجه داشته باشید که این دسته از افراد اگر قصد قبولی در رشته های پزشکی و پیرا پزشکی را دارند فقط میتوانند در دوره های پردیس خود گردان و ظرفیت مازاد را دارند.این دسته از افراد بمانند داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد بایستی 1 سال از تحصیل انها در دانشگاه گذشته باشد و مجدد در ازمون شرکت کنند.

این دسته از افراد هم اگر قصد قبولی در رشته های پزشکی و پیرا پزشکی را دارند به این نکته توجه کنند که فقط مجاز انتخاب رشته در دانشگاه های پردیس خودگردان و مازاد هستند.
به این مطلب امتیاز بدهید.
جهت مشاوره در زمینه آیا دانشجویان روزانه میتوانند کنکور دهند ؟ ؛
از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره صدای مشاور تماس حاصل فرمایید.
9099071613 تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت جهت خریداری بسته های تماس کلیک کنید.

پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی : 1552
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اینستاگرام صدای مشاور تلگرام صدای مشاور